Przejdź do treści

WKS Wierzbice kadra z potencjałem.

Wierzbice wieś położona w gminie Kobierzyce. Głównymi atrakcjami są kościół i zespół pałacowy. Kilka lat temu media ogłosiły Wierzbice jako najbardziej nawiedzoną wieś w Polsce. Jest trochę legend z tym związanych, ale nie o tym mowa. Robimy parę kroków i docieramy do klubu WKS Wierzbice, którym zajmiemy się w dzisiejszym artykule.

Historia:

Klub założony w roku 2001 jest dość młodym tworem na piłkarskiej mapie. Przez długie lata WKS grywał w niższych ligach, aż do sezonu 2019/2020 wtedy to zespół zadebiutował w klasie okręgowej. Mało? W sezonie 2021/2022 występowali w IV lidze co jest w tej chwili największym osiągnięciem klubu. Po roku, jednak nastąpił spadek i w następnym sezonie trwała ponowna walka o awans ostatecznie przegrana z Zenitem Międzybórz.

Puchar Polski:

Jeśli któryś z klubów zasługuje na określenie sensacji Okręgowego Puchar Polski w okręgu Wrocławskim to jest to WKS. Spójrzmy na ich wyniki:

IV runda Burza Bystrzyca vs WKS Wierzbice 0-4

1/8 WKS Wierzbice vs Polonia Środa Śląska 4-0

1/4 WKS Wierzbice vs Ślęza Wrocław 1-1 (4-3 po karnych)

1/2 WKS Wierzbice vs Śląsk Wrocław II 1-3

Przygoda klubu na tym szczeblu pucharowym jest na pewno godna uwagi. Pokonanie paru zespołów o obecnie wyższej randze i nawiązanie walki z rezerwami Śląska to na pewno ciekawe doświadczenia i lekcja na przyszłość dla klubu.

Liga:

W obecnym sezonie w klasie okręgowej po 15 meczach mają 33 punkty co daje 3 miejsce z stratą 5 punktów do lidera. 11-0-4 taki jest bilans zespołu z Wierzbic. WKS Wierzbice jest także w czołówce jeśli chodzi o zdobyte gole ulegają jedynie Błyskawicy Gać.

Kadra:

W klubie doszło do przetasowań przed nową rundą. Z klubem pożegnał się Grzegorz Podstawek, a w jego miejsce skoczył Jacek Fojna. Podobnie z klubu odszedł Błażej Augustyn, który dalszą piłkarską ścieżkę połączył z Zenitem Międzybórz. W zespole już było parę ciekawych nazwisk poza Augustynem oczywiście byli to: Radosław Bąk zawodnik ograny na trzecioligowych boiskach, Grzegorz Kazimierowicz, który również zaznał smak trzeciej ligi, Krzysztof Bialik również znany z trzeciej ligi czy Jakub Bolisęga, który także pokopał trochę w trzeciej lidze. Oczywiście kadra jest większa i każdy zawodnik jest ważnym kolektywem.

Transfery okienko zimowe

Każdy element da się ulepszyć podobnie w klubie piłkarskim można doszlifować mocniej swój skład co zespół z Wierzbic zrobił. Do klubu dołączyli:

Damian Jaroszewski (bramkarz) o nim pisałem już w artykule o Piast Nowa Ruda, bo z tamtego klubu przychodzi Damian. Występy w II lidze polskiej czy w najwyższej estońskiej mówią same za siebie.

Patryk Chrapek to kolejny transfer z Nowej Rudy. Obrońca oprócz Piasta występował także w Lechii Dzierżoniów.

Alefe Lima transfer z Wrocławskiej Ślęzy. Napastnik z doświadczeniem na boiskach 3 i 4 ligowych.

Mateusz Krzymiński były zawodnik lidera IV ligi, czyli Słowianina Wolibórz. Ma na swoim koncie także występy w II lidze oraz trzeciej.

Sławek Orzech przychodzi z Polonii Świdnica. Zagrał na szczeblu II ligi ponad 60 spotkań. Był powołany też do kadry U-20, lecz ostatecznie nie zadebiutował.

Adam Niedzwiedzki transfer z Polonii Świdnica

Elton Santos również ograł się trochę w III i IV lidze transfer z LZS Starowice.

Damian Chajewski II liga i III liga nie jest mu obca dziś teraz będzie walczył o najwyższe cele z zespołem z Wierzbic. Transfer z Polonii Świdnica.

Podejrzewam, że to nie są jeszcze ostatnie słowa.

Klubowi życzymy wszystkiego dobrego i do zobaczenia na wiosnę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *