Przejdź do treści

W drodze ku marzeniom KS Łomnica.

To nie jest historia klubu, który może płacić dużo pieniędzy swoim zawodnikom. Powiem więcej ten klub nie posiada znanych osób z Ekstraklasy, 1 ligi itd.

Fundamentem zespołu jest młodzież. Zespół ten stawia na młodzież czego efektem są dwa awanse pod rząd z a-klasy do IV ligi Dolnośląskiej.

Historia:

Pierwsze wzmianki o klubie pochodzą z roku 1972. Po dwóch latach klub dołączył do c-klasy (wiele młodych osób pewnie się teraz zastanawia jak wyglądał ten poziom zapraszam do przeczytania informacji na ten temat). Klub, jednak znów upadł. W 1980 roku doszło do już kolejnej reaktywacji i tak o to powstała drużyna LZS Łomnica. Po roku 1991 klub znów się wycofał w wyniku odejść wielu zawodników. Po 10 latach klub wrócił na piłkarskie dzielnice i nazywał się tak jak przedtem LZS Łomnica. W sezonie 2003/2004 po raz pierwszy awansowali do a-klasy powiem więcej nie przegrali wtedy żadnego spotkania. W kolejnych sezonach występowali w a-klasie z różnymi skutkami. Przełomowy okazał się sezon 2021/22 to w tym sezonie zespół osiągnął historyczny awans do okregówki jak się okazało rok później znów miał miejsce historyczny moment, czyli awans do IV ligi.

Szkolenie:

W Łomnicy szansę pokazania się dostają młodzi chłopaki. Oczywiście w klubie są też osoby ciut starsze, które w każdej chwili mogą wspomóc klub swoim doświadczeniem. Warto tu, też wspomnieć o prężnie działającej szkółce pod tym względem klub jest prowadzony mądrze. Dodajmy nie mają pieniędzy tyle jak Barycz Sułów czy Wieczysta Kraków, czy wiele innych drużyn z bogatym sponsorem. Każdy kto gra w tym klubie gra z determinacją i zaangażowaniem, a na wyniki przyjdzie jeszcze czas. Trzech najbardziej znanych wychowanków klubu to Mateusz Cieślik piłkarz takich klubów jak Stal Brzeg czy Miedź Legnica oraz Patryk Murawski również zawodnik związany z Miedzią Legnica.

Wyniki:

Obecnie tego jedynie brakuje do jeszcze lepszej jakości klubu. Trzeba, jednak przyznać że obecna czwarta liga jest jedną z najtrudniejszych od lat, a zespół w każdym meczu daje z siebie wszystko i walczy, Na ten moment 6 punktów (jeden walkower i wygrana z Bolesławcem), lecz nie samymi punktami żyje człowiek liczy się też styl i jakość, którą drużyna ta bez wątpienia ma. Młodzi ludzie chcą pokazać się w każdym meczu jak z najlepszej strony i do każdego meczu podchodzą ambitnie i pełni wiary.

Ku marzeniom:

Nie wiem, gdzie KS ma swój sufit i gdzie się widzi za parę lat, ale wiem że po burzliwej historii, zasiedzeniu się w a-klasie dla klubu przyszedł piękny czas, czyli możliwość grania w IV lidze. Jestem pewny, że część tych młodych chłopaków, również trafi kiedyś do wyższych lig. Marzeniem klubu jest zapewne rozwój młodzieży i dołożenie swojej cegiełki ku przyszłym karierom. I podoba mi się wizja i sposób dążenia klubu do rozwoju przy nieporównywalnie mniejszym budżecie w porównaniu do większości klubów. Drogą do rozwoju i do ,,chwały” jest akademia, która tutaj tak jak wspomniałem działa prężnie, a wielu młodych chłopaków gra dzisiaj w IV lidze. Dodam jeszcze wzmiankę, że klub posiada zmodernizowane obiekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *