Przejdź do treści

Podsumowanie tygodnia w AMPFutbol

  • JACEK 

W tym tygodniu,wiele wydarzyło się, w tym sporcie, czas na małe podsumowanie

1. Podczas turnieju AMPFutbol CUP został pierwszy raz rozegrany oficjalny mecz kobiet w AMPFutbolu. Wtedy reprezentacja polek zagrała swój mecz z reprezentantkami USA, gdzie udało nam się wygrać, po dość ciekawy meczu 1:0. Nikt by się nie spodziewał, że tak szybko się rozwinie ta dyscyplina u kobiet. Aż do wczoraj, kiedy EAFF ogłosiło, że dokładnie w dniach 2-11 listopada, odbędą się po raz 1 mistrzostwa świata kobiet w tym sporcie !!. Oczywiście nie zabraknie tam reprezentantek polek, za które trzymajmy kciuki! .

2. Oficjalnie zakończyła się debiutancki sezon ligi narodów w tym sporcie. W grupie D wygrała reprezentacja Holandii,która wygrała wszystkie swoje 4 mecze, nie tracąc przy tym żadnego gola ! . Zarazem dowiedzieliśmy się jakie dokładnie reprentacje zagrają na tym turnieju. Są to reprezentacje : Anglia, Azerbejdżan,Belgia,Grecja,Francja,Gruzja,Hiszpania,Holandia,Irlandia,Izrael, Niemcy,Polska,Szkocja,Turcja,Ukraina i Włochy. Nie ma co ukrywać, że jesteśmy wymieniani wśród faworytów do zwycięstwa tych mistrzostw.

3.W miniony weekend odbyły się wspólne przygotowania reprezentantek Polski i Ukrainy, a w tym tygodniu w warszawie odbędzie się zgrupowanie juniorów jak i reprezentacji u19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *