Przejdź do treści

Nietypowe życie po karierze

  • JACEK 

Wiadomo, życie piłkarza , po zakończeniu karier przez nich , nie zawsze jest usłane różami, nie zawsze da się zrobić , to co sobie wymyślił dany piłkarz, aczkolwiek są tacy wyjątkowi piłkarze, którzy po zakończeniu karier sportowych, wpadli na pomysł by ….. zawalczyć w oktagonie,bądź w ringu.

Czas wam przedstawić kilku zawodników z polski, którzy po skończeniu wojaży na boiskach ligowych, poszli w sztuki walki . O to oni :

Piotr Świerczewski – Jest to zawodnik freakowej organizacji FAME MMA gdzie w tym roku na Fame Friday Arena , zawalczył z Daro Lwem. Tą walkę po pierwszej rundzie wygrał ,przez niedopuszczenie Dara do drugiej rundy. Aczkolwiek to nie był jego debiut. Debiut w oktagonie zaliczył kilka lat wcześniej na FFF, walcząc z Grzegorzem Chmielewskim , znanym jako Greg Coolins . Swoją wtedy debiutancką walkę wygrał po 3 pełnych rundach . Obecny więc bilans to 2:0

Błażej Augustyn – Kolejny zawodnik z ekstraklasy, który zawalczył na gali freakowej. Wziął walkę zw zastępstwie za Pawła „Scarface’a Bombę, który wypadł z gali Clout MMA 1. Walkę Błażej wygrał po 3 rundach z Dominikiem Pudzianowskim . Jako ciekawostkę napiszę , że według obecnego włodarza Prime MMA ,miał wyzywać do walki Kasjusza Życińskiego, jak widać, ta walka się nie odbyła .

Jacek Wiśniewski – Były piłkarz m.in. Górnika. Jacek zadebiutował w 2012 roku na KSW 20, walcząc z Kamilem Walusiem, tą walkę przegrał po 1 rundzie. Jest to jedyny zawodnik tutaj wymienionych co zawalczył w sportowej federacji. Miał jeszcze szanse zawalczyć dwa razy , 1 raz w Ostrawie z byłym hokeistą Markiem Ivanem,aczkolwiek Marek kilka dni przed walką zrezygnował . Drugi raz miał zawalczyć w 2020 na gali European Fight Masters 3, miał walczyć z Maciejem Buksińskim. Oczywiście nie udało się zorganizować tej walki, więc Jacek zawalczył tylko raz w swojej karierze

Tomasz Hajto – Były obrońca reprezentacji, również miał szansę zawalczyć w oktagonie. Udało się mu zadebiutować na gali CLOUT MMA 1 , gdzie zawalczył z innym sportowcem , byłym siatkarzem Zbigniewem Bartmanem. Walkę niestety przegrał, aczkolwiek ma zawalczyć z innym piłkarzem na gali Clout MMA 3 z … Jakubem Wawrzyniakiem !

Jakub Wawrzyniak – Tak jak napisałem wyżej, miałby zawalczyć na gali CLOUT MMA 3 z Tomaszem Hajto, były zawodnik m.in. Legii,Lechii

Maciej Korzym – Tak były zawodnik m.in. Korony Kielce, zawalczył w formule k1 na gali South Battle Fight Night z Hubertem Schmidtem . Ową walkę wygrał poprzez niejednogłośną decyzje sędziów. Walka odbyła się w 2021 roku i potem już nie wyszedł do oktagonu.

Kamil Sylwestrzak – Kolejny zawodnik m.in. Korony Kielce , który wyszedł do klatki. On już wcześniej ,miał dwie amatorskie walki, które wygrał, więc dopiero jego trzecia walka była zawodowa. Na gali Lewy Prosty, zawalczył w formule k1 z Łukaszem Wojtynakiem . Gala odbyła się w 2022 roku w Opolu .

O to zawodowi piłkarze, którzy zawalczyli już w oktagonie, chociaż chodzi plotka, że m.in. na którejś gali CLOUT MMA, ma wystąpić m.in. Sławomir Peszko, który miałby zawalczyć podobno w formule bokserskiej z skoczkiem Piotrem Żyłą . Zobaczymy czy ta walka dojdzie do skutku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *