Przejdź do treści

Kraków cup

  • JACEK 

Po dwóch przegranych meczach z Marokiem, reprezentacja Polski w AMPFutbolu będzie miała się okazja odegrać w turnieju który odbędzie się 6-7 kwietnia w Krakowie na prądniczance . Naszymi przeciwnika będą odpowiednio Włochy,Holandia i zespół z Afryki – Ghana.

Ghana to zespół który wrócił do „łask” AMPfutbolu w afryce, gdyż od kilku lat nie płacili składek, teraz się dogadali i oficjalnie wracają w szeregi tego sportu, ale o tym kiedy indziej. Dla zespołu z Ghany jest to test przed mistrzostwami afryki, które odbędą się dwa tygodnie po Kraków cupie, w grupie zagrają z Algierią, Kenią i Gambią.

Włochy – Pierwszy europejski zespół na tym turnieju. Z polakami po raz ostatni zmierzyli się w 2023 , gdzie dwa razy przegrali, mimo wszystko można ich zaliczyć do czołówki europejskich krajów. Warto również dodać, że trzech zawodników gra już w polskiej lidze, więc na pewno są obyci z polskimi zawodnikami. Owy turniej jest również sprawdzianem przed ME w czerwcu, które odbywają się we Francji

Holandia– Ostatni kraj, uczestniczący w tym turnieju, z polakami się zmierzyli ostatnio w 2018, gdzie przegrali aż 6:1 . Holendrzy również mają swojego reprezentanta w naszej lidze,który gra w Stali Rzeszów, gdzie na ostatnim turnieju we Wrocławiu strzelił bramkę . Jak i europejskie kraje, zagrają w mistrzostwach europy .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *