Miejski Klub Sportowy Stal Sulęcin to klub piłkarski założony 31 marca 1954 roku w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Inicjatorem jego powstania był przewodniczący ZMP Edward Stelmaszyk razem z Leszkiem Łuczyńskim, a klub powstał za zgodą dyrektora miejscowej Fabryki Sprzętu Rolniczego. Pomimo początkowych oporów władz, klub został powołany i rozegrał pierwszy mecz już 1 maja 1954 roku, remisując z lokalnym zespołem Gwardia Sulęcin. Stal Sulęcin występuje w barwach żółto-niebieskich i rozgrywa swoje mecze na Stadionie Miejskim im. Stanisława Ożoga przy ulicy Moniuszki 2, który mieści około 1,000 widzów. Obecnie klub gra w lubuskiej IV lidze i jest ważnym elementem sportowej społeczności Sulęcina i okolic, prowadząc także sekcję badmintona. Klub ma długą tradycję i jest znaczącym ośrodkiem piłkarskim regionu.








