Polonia Bielany Wrocławskie to klub sportowy założony w 1968 roku, z długoletnią tradycją w lokalnej piłce nożnej. Od 2003 roku działa w formie stowarzyszenia, systematycznie rozwijając struktury i szkolenie sportowe. Polonia od kilku lat występuje w klasie okręgowej, ale posiada także drużynę rezerw grającą w klasie B oraz sekcję futsalu grającą w III lidze. Klub prowadzi szkolenie młodzieży i dzieci, m.in. w kategoriach Skrzatów, Żaków, Orlików, Młodzików i Trampkarzy, a oprócz tego aktywnie grają drużyny oldbojów +35 i +45 lat. Polonia skupia ponad 150 aktywnych zawodników i jest miejscem, gdzie najwięcej uwagi poświęca się najmłodszym wychowankom. Siedziba klubu znajduje się przy ul. Kolejowej 6 w Bielanach Wrocławskich. Klub promuje kulturę fizyczną oraz zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców regionu. Treningi prowadzone są pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, a Polonia regularnie rywalizuje na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, budując silną lokalną markę piłkarską.








