Przejdź do treści

GKS cement Raciborowice

Wstęp:

O klubie zrobiło się głośno za sprawą ciekawych transferów na skalę niższych lig. W Powiecie Bolesławieckim jest taki klub, który ma ambicje na więcej.

Historia:

Klub założony w roku 1948. Do największych sukcesów klubu zaliczymy awans do klasy międzyokręgowej w latach 1984/85 oraz w 1994/95. Do sukcesów możemy zaliczyć też podwójny awans do klasy okręgowej, awans do a-klasy oraz do b-klasy w latach 1957/1958. Dzisiejsze czasy to chęć na zbudowanie nowej historii i potencjał ku temu jest, a to wszystko za sprawą jednego człowieka.

Właściciel:

Marcin Pitera, bo ten człowiek stoi za ambitnym projektem przekonuje że do 2030 zespół będzie w Ekstraklasie, ambitne plany. Możemy w mediach przeczytać także ile na te plany właściciel chciał wydać: 80 mln. Co ciekawe sam grywał w tym klubie. Dziś jest właścicielem firmy MP Trans. Jest to firma transportowa o sporym zasięgu terytorialnym. To tyle z ambitnych planów, które miały zrobić zarys drużyny.

Transfery:

Mógłbym wkleić liczne nagłówki związane z transferami, a szczególnie transferem Dawida Jańczyka, ale to mija się z celem mojego artykułu. Dodatkowo transfer choćby Grzegorza Bartczaka doświadczonego ligowca oraz reprezentanta kraju pokazuje, że te ambitne słowa nie były słowami rzuconymi na wiatr. Dodając do tego parę innych transferów. Mieliśmy w ich wykonaniu fantastyczne okienko zimowe, lecz nie dało to awansu. Dziś już nie ma w klubie Bartczaka, a Jańczyk dostał ponownie pomocną dłoń.

Drużyna:

Może już nie ma wielkich nazwisk, ale klub ma ambicje i kolektyw, co przekłada się na to, że jako jedna z nielicznych drużyn w Polsce nie przegrała jeszcze żadnego spotkania w lidze. 15 spotkań 15 zwycięstw. Wydaje się, więc że to będzie ten rok, gdy zespół awansuje do klasy okręgowej. Ambicje klubu i właściciela są ambitne, ale marzenia mają to ku siebie, że się czasem spełniają, więc just do it jak to mówi słynne hasło firmy Nike.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *