Przejdź do treści

1 turniej- Wrocław

W ostatni weekend, odbył się 1 turniej polskiej ligi Ampfutbolu. Gospodarzem tego turnieju zostało miasto Wrocław, sam turniej odbywał się na legendarnym stadionie na ulicy Oporowskiej 62. W tym roku sezon, został podzielony na „dwie części”. Pierwsze cztery turnieje są rozgrywane w formie każdy z każdym,gdzie każda drużyna zagra z każdą drużyną mecz i rewanż, a 3 ostatnie turnieje, to już podział na grupę A- czyli najlepsze 4 zespoły zagrają już tylko miedzy sobą, a kolejne cztery pomiędzy sobą.

Sobotni dzień rozpoczął się od totalnego debiutu w polskiej lidze, czyli meczu Pokrovi z Wartą. Trzeba przyznać, że kibice z ukrainy dopisali, gdzie na trybunach zebrali się w około 100 osób, dopingując swój klub przyśpiewkami m.in „Ukraina”. Warta spokojnie pokonała klub ze Lwowa, rotując składem . Warto dodać, że w tym meczu zadebiutował pierwszy zawodnik z kontynentu azjatyckiego czyli Majeda Sajida, który pochodzi z Syrii. Kolejne mecz TSP z Radomiakiem, nie przyniósł żadnej niespodzianki, gdzie faworyt czyli TSP wygrał swój mecz.Ogólnie patrząc w sobotę prócz dwóch meczów, wygrywali faworyci. Właśnie dwa wyjątkowe mecze to Śląsk – Legia i Śląsk- Warta . W obydwu meczach padł wynik 2:1,przy czym w 1 meczu wygrał tym stosunkiem bramkowym Śląsk a w drugim Warta.

Niedziela rozpoczęła się arcyciekawym meczem w postaci Legia- Warta. Mecz który możesz zaważyć o miejscu w top 4 wygrywa Legia 1:0 . W ogóle bardzo ciekawe się to złożyło,gdyż Warta wygrała ze Śląskiem, Śląsk z Legią a Legia z Wartą,co oznacza, że liga jest i stała się wyrównana, gdzie nie wiadomo kto do końca wygra, pomiędzy meczami tych drużyn. Kolejny mecz i padł jedyny remis w tym turnieju w meczu Pokrova-Stal w stosunku 1:1. Tutaj jak i w drugim meczu sobotnim Pokrovi, kibice ukraińscy stawili się w licznym gronie.Kibice bardzo się ucieszyli kiedy klub z ukrainy strzelił bramkę. Reszta meczów nie przyniosła żadnych zaskoczeń .

W całym turnieju zadebiutowali zawodnicy z zagranicy oprócz wiadomo zawodników z Ukrainy, a są to

Holandia : Wesley van Ingen Anglia: Harry Ash, Jamie Oakey, Liam Burbridge , Syria: Maje Sajid, Francja: Romain Squatt i dwóch włochów: Paolo Capasso i Emmanuel Padoan

Wyniki :

Sobota ;

Warta Poznań – Pokrowa Lwów 4:0 (2:0) 

TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Radomiak Radom 4:1 (1:0)

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 2:1 (1:0)

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 5:0 (3:0)

Śląsk Wrocław – Warta Poznań 1:2 (1:1)

Legia Warszawa – Radomiak Radom 1:0 (1:0)

Pokrowa Lwów – Wisła Kraków 1:4 (0:2)

Niedziela

Legia Warszawa – Warta Poznań 1:0 (0:0)

Stal Rzeszów – Pokrowa Lwów 1:1 (0:0)

Śląsk Wrocław – Radomiak Radom 2:1 (0:1)

Warta Poznań – TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 2:4 (1:3)

Stal Rzeszów – Radomiak Radom 2:0 (0:0)

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:7 (0:3)

TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa 2:0 (2:0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *